درمان درد کف پا بخش دوم

مکمل

در بخش اول همراه با تصاویر آموزشی ۵ ورزش و تمرین را برای شما توضیح دادم

در ادامه به بخش دوم این تمرینات می پردازیم.چنانچه شما بخش اول تمرینات را مشاهده نکرده اید لازم است توضیح دهم، این تمرینات برای رفع درد کف پا ، یا رفع درد عضلات کف پا مناسب می باشد؛ معمولا" اشخاصی که دچار صافی کف پا هستند از درد کف پا شکایت دارند.

درمان درد کف پا

۶-حمل حوله

حوله را روی زمین پهن کنید پا را روی آن بگذارید بدین شکل که پاشنه شما آزاد باشد.حالا حوله را با انگشتان پا جمع کنید.۱۰ تا ۲۰ تکرار در هر بار انجام دادن.می توانید به مرور برای مقاومت بیشتر یک کتاب یا وزنه کوچک را روی حوله قرار دهید.

۷- کشش فعال فاشیای کف پا 

برای این تمرین بایستید و تکیه گاه مناسبی مانند پشت یک صندلی را با دست نگه دارید و یا اینکه بنشینید. در این حرکت شما می توانید قوس کف پا را بر روی یک شئ غلطان مانند وردنه ، بطری یا قوطی های نوشیدنی که مقاومت کافی داشته باشند ، یا بر روی توپ تنیس قرار دهید. پا و مچ پا را در جهت های مختلف روی شئ غلطان حرکت دهید.

این حرکت را چند دقیقه انجام دهید و زمانی که احساس ناراحتی در کف پا داشتید آن را متوقف کنید. این تمرین را حداقل دوبار در روز تکرار کنید. در صورتی که حرکت را روی جسم غلطان سرد مانند قوطی نوشیدنی که در یخچال بوده انجام دهید احساس ناراحتی کف پا کمتر خواهد شد.

۸-مقاوت در برابر کشش و خم شدن

با استفاه از طناب یا حوله ای که به دور کف پا انداخته اید کف پا را رو به عقب بکشید و همزمان مچ را رو به جلو خم کنید.پس انجام یک بار کشش و مقاومت در برابر ان به حالت اول برگشته و باز انجام دهید، از ۳ تا ۱۰ تکرار در۲ مرتبه در روز پیشنهاد می شود.

۹- مقاومت دورسی فلکشن مچ پا

حلقه ای را با استفاده از یک پارچه دور کف پای خود ایجاد کنید با استفاده از طناب کشی و یا کش معمولی که از یک طرف باید به حلقه ایجاد شده و از طرف دیگر به یک سر ثابت مانند لوله آب متصل شده باشد ،مچ پا را رو به خود حرکت دهید و و به آرامی به موقعیت شروع برگردید.از۳ تا ۱۰ ست و ۲ مرتبه در روز.

۱۰-بالا بردن پاشنه

ابتدا برای خود یک تکیه گاه انتخاب کنید، با استفاده از آن روی پنجه پا بروید و بعد از۵ ثانیه به حالت اول برگردید،از ۳ تا ۱۰ ست و هر بار ۱۰ تکرار مابین هر ست ۳۰ ثانیه استراحت.

تهیه و ترجمه :elmevarzesh.com

برگرفته از : www.apsh.kpjhealth.com.my

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *