پیاده‌ روی آرام فایده زیادی برای تندرستی ندارد

پیاده‌ روی آرام فایده زیادی برای تندرستی ندارد
مکمل

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که پیاده‌ روی آرام و بدون زحمت، فایده چندانی برای تندرستی انسان ندارد. به گزارش پایگاه اینترنتی بی‌بی‌سی نیوز، پژوهشگران دانشگاه "آلبرتا" کانادا برای نتیجه‌گیری در این زمینه دو گروه از افراد شرکت‌کننده در تمرین های بدنی را با هم مقایسه کردند.گروه اول یک برنامه پیاده‌ روی آرام ‪ ۱۰‬هزار قدمی را اجرا کردند و گروه دوم در یک برنامه نرمش اندکی شدیدتر به همراه رژیم معتدل تناسب اندام شرکت کردند.تمرین‌های این دو گروه به مدت شش ماه ادامه داشته و شرکت‌کنندگان در هر دو گروه به یک اندازه انرژی مصرف کردند. پژوهشگران دریافتند که سطح تناسب اندام و عملکرد بدن در گروه دوم بسیار بهتر از گروه اولی بود که تنها پیاده روی کرده بودند.

آنان تاثیر این تمرین ها را از طریق سنجش فشار خون و حجم اکسیژن‌گیری ریه‌ها بررسی کردند.آنان دریافتند که برنامه پیاده‌ روی سبک در در مدت شش ماه تنها ‪ ۴‬درصد به حجم ریه‌ها افزود در حالی که گروه دوم ‪ ۱۰‬درصد افزایش حجم اکسیژن‌گیری ریه داشتند. این پژوهشگران تاکید کردند برای تناسب اندام و افزایش تندرستی ، انجام تمرین های بسیار سبک کافی نیست و انجام تمرین‌های بیش از نرمش‌های سبک لازم است.دکتر "ویکی هاربر" که هدایت این پژوهش را برعهده داشته است، تاکید کرد: فعالیتهای با شدت کم مانند پیاده‌روی صرف در مقایسه با فعالیت هایی با شدت بیشتر، فواید قابل توجهی بر تندرستی نخواهد داشت.دکتر هاربر تاکید کرد: نگرانی ما این است که مردم ممکن است تصور کنند همین که مقداری پیاده‌روی کنند بدون اینکه تلاش و تقلایی بکنند و کمی عرق کنند، کافی است

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *