اطلاعیه مهم برای کاربران مجله علم ورزش

تلگرام

از روزی که علم ورزش در دنیای وب فارسی متولد شد، هدف ما فقط ترویج دانش ورزش بوده است و در حال حاضر نیز بیش از پیش به این هدف پایبندیم. حمل بر خودستایی نباشد، اما روزها و شب‌ها برای توسعه علم ورزش تلاش کرده‌ایم و بدون اغراق در این مسیر زحمات فراوانی را متحمل شده‌ایم، اما همین که یک هموطن از محتوای منتشر شده در علم ورزش استفاده کرده و یا از طریق ایمیل و کامنت ما را مورد لطف خود قرار داده‌اند، برای ما کافی بوده است. هر چند که در بسیاری از موارد نیز بی دلیل مورد توهین قرار گرفته‌ایم.

طی این چند سال همیشه کیفیت محتوا را سر لوحه کار خود قرار داده‌ایم و در تلاش بوده‌ایم تا محتوای را منتشر کنیم که مورد استفاده قرار گیرد و مفید باشد، هر چند که در مواردی مطالب سطح متوسط نیز منتشر شده است. از این رو پُر واضح است که نه تنها تیم علم ورزش بلکه هر وب سایتی که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارد، برای تهیه یک مطلب متحمل زحمت می‌شود.

همین که علم ورزش فعال است و روزانه هزاران نفر از این وب سایت بازدید می‌کنند هزینه بردار است، اما حتی برای تهیه یک مطلب نیز گذشته از وقت زیادی که صرف می‌شود هزینه هم می‌شود. آن هم در شرایطی که میزان درآمد حاصله در ماه حتی کفاف خود آن ماه را نمی‌دهد.

بر این اساس مجله علم ورزش این حق را دارد که تمامی حقوق خود را در برابر هر گونه استفاده غیر مجاز از محتوا محفوظ بداند و در برابر تخلفات ایستادگی کند. اما واقعاً نمی‌دانیم بگوییم خوشبختانه یا متأسفانه، این روزها به شدت از مطالب علم ورزش بدون ذکر منبع کپی برداری می‌شود از انواع وب سایت‌ها گرفته تا نشریات! و متأسفانه ما از این موضوع بشدت متضرر می‌شویم.

copy

آمار وب سایت‌های که کپی می کنند آنقدر زیاد است که واقعاً خارج از حوصله است تک تک موارد را به گوگل گزارش کنیم یا از مراجع قضایی پیگیر آن شویم، هر چند که برای مواردی شکایت در مراجعه قضایی مطرح و از طریق پلیس فتا پیگیر آن هستیم.

حتی از زمانی که استفاده اپلیکیشن‌‌های نظیر تلگرام، اینستاگرام، لاین و امثال این‌ها در میان اکثریت جامعه رواج پیدا کرده است، این موضوع کپی برداری بشدت موجب آزار ما شده است. جای بد قضیه اینجاست که مطالب ما به را به اسم خودشان منتشر می‌کنند! از مربی بدنساز گرفته که برای درآمدزایی این کار را می‌کند تا کارشناس تغذیه، که واقعاً جای تأسف دارد.

طی بررسی‌های تیم علم ورزش در چندماه اخیر این وضعیت به شدتی اوج گرفته که قابل وصف نیست، نه اینکه ما مخالف بازنشر مطالب باشیم، خیر، این با اهداف علم ورزش مغایرت دارد، اما وقتی که این اپیدمی باعث ضرر شود، قطعاً باید از آن جلوگیری به عمل آید.

در نتیجه تنها راه چاره را در این دیدیم که از کپی برداری جلوگیری کنیم تا دیگر کسی نتواند بدون اجازه و بدون ذکر منبع از مطالب مجله علم ورزش کپی برداری کند. هر چند این انتخاب حتی برای ما خوشایند نیست.

بر این اساس از این تاریخ به بعد هر وب سایتی که بدون درج منبع به هر طریقی از محتوای علم ورزش کپی برداری کند، چه بخشی از مطلب باشد و چه کامل، بدون شک مشمول پیگیری خواهد بود. تیم علم ورزش نیز از شما همراهان گرامی که همیشه دوست و همراه ما بوده اید، بابت این اقدام عذر خواهی می‌کند و امیدواریم شرایط را درک کنید. این اقدام تا تصمیم بعدی پابرجا خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۳۳ نظر

 1. فرزاد گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  فقط میتونم بگم که شما بهترین هستید
  و از فیلتر شدن سایت خیلی ناراحت هستم.

 2. میلاد گفت:

  سلام. این حق شماست که از حقتون دفاع کنید. مطمئن باشید ما کاربرا ازتون حمایت میکنیم. متاسفانه فرهنگ کپی کردن با ذکر منبع رو بیشتر اشخاص رعایت نمیکنن. امیدوارم هرچه زودتر سایت از حالت فیلترینگ خارج بشه

 3. آرش گفت:

  من الان بدون ف ی ل ت ر شکن اومدم داخل سایت؛ سایت برام باز شد؛ هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
  واقعا یعنی رفع فیلتر شدید؟؟؟؟!!!!

 4. سید گفت:

  امیدوارم همیشه موفق باشید از مطالب شما استفاده کرده و کاملا راضی میباشیم .مستدام باشید

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *