سلامت و زیبای پوست با ورزش

تلگرام

همه ی ما می دانیم که فعالیت ورزشی چه تأثیرات مثبتی دارد.فعالیت های فیزیکی، می تواند قلب و ماهیچه ها را قوی کند، موجب سلامتی عمومی  بدن شده و بدن را فرم می دهد.اما آیا ورزش برای پوست هم مفید است؟ نظر متخصصین پوست (آنت کینگ – هلن فلامنبوم) را در این رابطه مطالعه کنید.

ورزش روی سلامت و زیبای پوست تأثیر گذار است

هر گونه افزایش گردش خون موجب بهبود در ظاهر پوست می شود، مانند سم زدایی و باز سازی سلول ها.آنت کینگ می گوید : من فکر نمی کنم مطالعاتی وجود داشته باشد که نشان دهد چه ورزشی از همه بهتر است، اما البته یوگا و انواع ورزش هایی که برطرف کننده ی استرس هستند، می توانند خطوطی را که در اثر انقباض های عضله در صورت پدید می آید را از بین برده و صاف کند و موجب  پایین آمدن هورمون استرس شوند.

سلامت و زیبای پوست با ورزشورزش برای تمام ارگان های بدن مفید است. از آنجایی که وسیع ترین ارگان بدن پوست می باشد پس نیازی به توضیح ندارد که این ارگان هم بیشترین فایده را از ورزش می برد. درهنگام ورزش کردن، پوست با عرق کردن مانند یک خنک کننده در تمام مدت عمل می کند و باعث می شود که دمای بدن را ثابت نگه دارد .

شرایط خاصی هست که ورزش برای پوست ما بد و مضر باشد!

برای افرادی که مبتلا به قرمزی در پوست خود و یا بیماری روزاسه هستند، فعالیت ایروبیک یا هوازی ( قلبی ) می تواند این بیماری را تشدید کند زیرا که جریان خون در آن منطقه افزایش می یابد. برخی از مردم بر این باورند که ایروبیک و دویدن می تواند با رساندن اکسیژن بیشتر و در نتیجه تخریب رادیکال های آزاد موجب آسیب فیبرهای حمایتی پوست (کلاژن و الاستین) شود.

ورزش می تواند علایم آکنه و روزاسه را بدتر کند و همچنین بعضی از انواع ناراحتی های پوستی را بوجود آورد. برای مثال، کهیر ناشی از ورزش، که نسبتا" غیرعادی است، می تواند باعث شود مردم ورزش را کنار بگذارند.Miliaria  نیز نوعی دیگر از التهابات ناشی از ورزش و فعالیت های مانند فیتنس و آیروبیک است. علت آن مسدود شدن مجاری غدد عرق با سلول های مرده ی پوست و باکتری ها است، که می تواند منجر به خوشه هایی از تاول های کوچک و خارش ناراحت کننده شود.

 پیشنهاد و نکته ای دیگر در مورد ورزش و پوست

بهترین توصیه این است که بدون آرایش ورزش کنیم، به خصوص اگر مستعد ابتلا به جوش زدن می باشید. فعالیت فیزیکی در طی ورزش و پس از ورزش، پوستی را بوجود می آورد که پوشیده از عرق و چربی و سموم خارج شده از پوست است . باید بدانید وقتی که می خواهید ورزش کنید، در کیف ورزشی خود تعدادی دستمال مرطوب جهت تمیز کردن صورت نگه دارید. وقتی که ورزش می کنید به میزان کافی آب بنوشید تا پوست شما دچار کم آبی نشود. برای کسی که معتاد به ورزش است  و همچنین اگر از آکنه رنج می برید،سعی کنید جهت پایین آوردن سطح هورمون استرس آدرنالین، ترکیبی از یوگا به برنامه ی عادی تان اضافه کنید. زیرا باید بدانیم رابطه ی بسیار نزدیکی بین هورمون استرس و آکنه می باشد.

دکتر هلن فلامنبوم در رابطه با سلولیت نظر جالبی دارد و  می گوید: نکته جالب توجه در مورد ورزش و پوست این است که بسیاری از مردم تصور می کنند که می توانند به وسیله فعالیت جسمانی از سلولیت خلاص کنند. ولی این چنین نیست ! سلولیت با ورزش  بهبود نمی یابد. متأسفانه، هیچ درمانی برای سلولیت در این مرحله وجود ندارد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *