پیشگیری و درمان کمر درد با چند حرکت ساده

تلگرام

اگر می خواهید از کمر درد دور بمانید یک برنامه ورزشی مناسب به انعطاف پذیری و همچنین تقویت عضلات کمر به عنوان دو عامل مهم پیشگیری از کمر درد کمک می کند. اگر فردی دچار کمر درد و مشکل ستون فقرات شده است، باید در خصوص حرکات مناسب با پزشک خود مشورت نماید. اما به طور کلی تصاویر زیر بهترین شیوه های تقویت عضلات کمر را معرفی می نماید. قبل از آن توجه به اصول زیر ضروری است:

پیشگیری از کمر درد با ورزشورزش باید مداوم و منظم انجام شود، ورزش گاه به گاه و شدید بیشتر باعث آسیب ستون فقرات می شود. یعنی نمی توان با یک بار ورزش شدید جبران مافات دفعات فراموش شده را کرد.همیشه باید بدن خود را به مدت چند دقیقه پیش از شروع ورزش اصلی گرم نمود. یک روش مناسب گرم کردن بدن، درجا راه رفتن مانند رژه اما آرام نرم است. در هنگام ورزش نفس خود را حبس نکنید و دقت کنید که عمیق و آرام نفس بکشید. کمی خستگی را تحمل کنید اما هر حرکتی که به درد شدید پاها یا کمر منجر می شود را موقتا" انجام ندهید. می توان یک بالشت کوچک را زیر سر یا کمر در هنگام ورزش قرار داد.

۱-به پشت خوابیده و زانوها را متناوبا" به داخل شکم جمع نمایید، چند لحظه نگه داشته و رها کنید.

پیشگیری از کمر درد با ورزش۲به پشت خوابیده پاها را متناوبا" بدون خم شدن بالا ببرید. از دست کمک بگیرید.

پیشگیری از کمر درد با ورزش

۳-به پشت خوابیده و زانوها را خم نمایید. عضلات شکم را منقبض نموده و باسن را به زمین فشار دهید و برای چند ثانبه نگه دارید و رها کنید.

پیشگیری از کمر درد با ورزش۴-به پشت خوابیده، هر دو زانو را خم کنید و سعی کنید بدون کمک دست ها نیم خیز شده چند ثانیه در همان حالت باقیمانده و مجددا" به پشت بخوابید.

پیشگیری از کمر درد با ورزش۵از پشت به دیوار تکیه نموده و به پشت روی دیوار به سمت پایین بخزید بطوری که زانوها خم شود مکث کنید و به حالت اول برگردید.

پیشگیری از کمر درد با ورزش۶-روبروی دیوار ایستاده یک پا را جلوتر قرار دهید زانوی پای جلویی را به نحوی خم کنید که فشار بین پای جلو و عقبی متناوبا" جابجا شو چند لحظه در هر حالت مکث کنید. پای عقبی را خم نکنید.

پیشگیری از کمر درد با ورزش۷روی شکم خوابیده، بالشتی زیر ناحیه لگن بگذارید و دست ها را به پهلو بچسبانید. آرام سینه خود را به خم کردن کمر بلند کنید، نگه دارید و مجددا" بخوابید.

پیشگیری از کمر درد با ورزش۸روی شکم بخوابید و دست ها را دو طرف سر قرار دهید، در حالی که کمر صاف است، بالاتنه را مقداری بلند کنید، چند لحظه نگه داشته و مجددا" به موقعیت اول بگردید.

پیشگیری از کمر درد با ورزش۹به پشت خوابیده و دست ها را باز روی زمین بگذارید. از ناحیه لگن به سمت چپ و راست بچرخید مکث کرده به حالت اول برگردید بدون اینکه سرو پشت از زمین جدا شود.

پیشگیری از کمر درد با ورزش۱۰-روی شکم خوابیده، بالشتی زیر لگن خود بگذارید و پا را از مفصل ران بلند کنید و بعد از مکثی کوتاه، تکرار کنید.

پیشگیری از کمر درد با ورزش

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۶ نظر

 1. رضا گفت:

  سلام

  لطفا اگه میشه کد به اشتراک بگذارید پایین مطالبتون رو برام بفرستین تا تو وبسایتم بزارم

  میشه بدونم چه جوری ایمیل به دوستان رو گذاشتین؟

  ممنون

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام

   دوست عزیز؛ این کد ها مربوط به سایت است نه وبلاگ، شما میتوانید از ابزارهای ویژه وبلاگ استفاده کنید

 2. رفعت رضایی گفت:

  عرض سلام و ادب و تشکر ..در صورت امکان حرکات به شکل ویدیو و یا انیمیشن باشد قابل استفاده تر میباشد البته در زیر مجموعه بدنسازی این کار صورت گرفته که آن هم با زبان اصلی و نیازمند نگاه هربار به تصویر در حال تمرین می شود که فاصله ایجاد شده در تمرین را به وجود می آورد.با تشکر

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام

   متأسفانه فایل های انیمیشن سرعت بارگذاری را بسیار کند می کند ،بدین خاطر استفاده از تصاویر با توضیحات کارایی بیشتری دارد.در خصوص ویدئو تمرینات بخش تناسب اندام با توجه به اینکه با زبان فارسی چنین ویدئو های موجود نیست از زبان اصلی آن استفاده شده

   از یشنهاد و توجه شما ممنونیم

 3. آزاده گفت:

  سلام . بسیار عالی بودند . ممنون .
  ببخشید این تمرینات کالری هم میسوزانند و واسه کاهش وزن و کوچک شدن شکم هم مناسب هستند ؟؟؟

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *