این یک خبر میوه‌ای است. گاز زدن یک اسنک کوچک در روز می‌تواند بهترین گزینه‌ برای سلامتی قسمت مرکزی بدن‌تان باشد، مثلاً گاز زدن یک سیب.

دانشمندان در دانشگاه غرب استرالیا کشف کرده‌اند، زنانی که یک عدد سیب کوچک در روز میل می‌کنند نسبت به زنانی که میانگین مصرف سیب آن‌ها ۱۵عدد سیب در سال است طول عمر بیشتری برایشان پیش‌بینی کرده‌اند.

مطالعات آنان نشان داد که خوردن سیب در روز باعث کاهش خطر مرگ زودرس تا ۳۵% می‌شود. در این مطلب از مجله علم ورزش ۵ فایده‌ای که سیب برای بدن‌تان دارد را به اطلاع‌تان می‌رسانیم.

۱. سیب چربی‌های شکمی‌تان را از بین می‌برد و شکم‌تان را صاف می‌کند

سیب با مرض چاقی مبارزه می‌کند، به همین دلیل است که باید سیب را با پوست بخورید و حتی اگر خاصیت کمی سمی دانه‌‌ها و چوب سیب که به دلیل سم‌پاشی مزارع آن هست، وجود نداشت کل سیب را باید می‌خوردید.

ترکیب طبیعی موجود در پوست سیب یعنی اورسولیک اسید خواص بسیاری دارد. باور بر این است که این ماده توده‌ی عضلانی و چربی خوب را در بدن افزایش می‌دهد. افزایش چربی خوب در بدن و همچنین توده‌ی عضلانی به معنای کالری‌سوزی و مشخص شدن هرچه بیشتر عضلات‌تان است.

۲. خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد

پوست سیب به اندازه‌ی متوسط آن حدود ۴.۴گرم فیبر دارد، میزان زیادی از فیبر موجود در سیب تا‌مدتی پس از مصرف از تیرکشیدن و درد معده ناشی از گرسنگی جلوگیری می‌کند و کمک می‌کند تا میزان قند خون تا مقدار زیادی کنترل شود. طبق مطالعات BMJ که حول مصرف میوه‌ها تحقیق و بررسی می‌کند، مخصوصاً سیب، اثبات کرده است که خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: فیبر چیست و مصرف آن چگونه می‌تواند باعث کاهش چربی شکم شود؟

۳. هوای تنفسی‌تان را تصفیه می‌کند

سیب یک نخ‌دندان طبیعی است، به هر بار گاز زدن ذرات موادغذایی باقی‌مانده از غذاها را در دندان‌ها تمیز می‌کند و لثه‌های‌تان را ماساژ می‌دهد. همچنین بوی بد دهان را می‌گیرد و باعث می‌شود تا خیلی ها پشت سرتان از بوی بد دهانتان حرف نزنند.

۴. رژیم غذایی‌تان را پاکسازی می‌کند

خوردن بیشتر سیب به دلیل فیبری که دارد، فیبر بیشتری وارد بدن می‌کند که منجر به تغییر ذائقه و کاهش اشتها می‌شود و همچنین مواد خوراکی مانند میوه‌ها و سبزیجات تا ۲۵% پاکسازی و سم‌زدایی شوند و دیگر مواد خوراکی مانند تنقلات و جانک فود‌ها از رژیم غذایی‌تان حذف شود.

طبق تحقیقات مشخص شده‌است که افرادی که تکه‌های سیب را در طول روز مصرف می‌کنند نسبت به آن‌هایی که سیب نمی‌خورند رژیم‌غذایی سالم‌تر و دارای مواد غذایی با ارزش غذایی بالاتری هستند.

۵. سیستم ایمنی‌تان را تقویت می‌کند

آنتی‌اکسیدان‌هایی که در سیب وجود دارند مشخص شده است که بدن‌تان را در برابر بسیاری از بیماری‌های قلبی و سرطان‌های شناخته‌شده‌ای محافظت می‌کند، عملکرد سیستم ایمنی‌تان را تقویت می‌کند و کارکرد سیستم تنفسی و کل دستگاه ریوی را بهبود می‌بخشد و تا حدودی به رفع‌آسم می‌انجامد.

خلاصه

سیب در حقیقت برای بدن‌تان بسیار مفید است و علاوه بر موارد گفته شده در بالا فواید دیگری نیز مانند داشتن ویتامین‌هایی از قبیلC_B6، که میزان کلسترول خون‌تان را در حد پایینی نگاه می‌دارد و یا اینکه با خوردن سیب مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم به بدن‌تان می‌رسد، تنظیم‌کننده‌ی فشار خون است و غیره.

حتی دستور پخت خوراک‌هایی را یا بگیرید که با سیب تهیه می‌شوند و به عنوان یک اسلحه‌ا‌ی برای چربی‌سوزی استفاده شود مانند کیک بدون شکر پای سیب، یا اسموتی آب سیب، خود آب سیب برای صبحانه و یا‌غیره. یک ضرب‌المثل انگلیسی می‌گوید خوردن یک عدد سیب در روز شما را از دکتر رفتن بی‌نیاز می‌کند.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: eatthis