بهترین حرکات ورزشی برای افزایش هورمون رشد

بهترین ورزش‌ها برای افزایش هورمون رشد
تلگرام

برای اینکه هر چه سریع‌تر بتوانید توده‌ی عضلانی ایجاد کنید، باید ورزش‌هایی انجام دهید که باعث افزایش هورمون رشد می شود. بیشینه‌ی هورمون رشد به شما کمک می‌کند در هر کاری که می‌خواهید انجام دهید قوی‌تر شوید: عضلات بیشتری می‌سازید، استخوان‌های‌تان قوی‌تر می‌شود و ریکاوری سریع‌تری هم خواهید داشت. اما ورزش‌هایی که انجام می‌دهید، ممکن است میزان هورمون رشدتان را به حداکثر برساند و یا حداقل از این جهت، تأثیری نگذارد.

بهترین تمرین‌ها برای افزایش هورمون رشد همیشه به گونه‌ای هستند که عضلات گوناگونی را به یکباره فعال می‌کنند، استقامت زیادی ایجاد می‌کنند، فیبرهای عضلانی بسیار زیادی را به کار می‌گیرند و فشار قابل توجهی به سیستم عصبی و گوارشی وارد می‌آورند.

البته این ورزش‌ها، عضلات‌تان را شکیل و زیبا می‌کنند، اما هدفی بسیار کاربردی‌تر و بزرگتر دارند. تمرین‌هایی که برای‌تان می‌گوییم را انجام دهید تا با افزایش هورمون رشد سریع‌تر به اندام حجیم‌تری که دوست دارید، برسید. برای اینکه بهترین نتایج را از این حرکات کسب کنید، می‌توانید از مکمل Growth Factor-9 استفاده کنید که در تست‌های بالینی انسانی نشان داده شده می‌تواند سطح هورمون رشد را تا حدود بسیار زیادی افزایش بدهد. ترکیب این مکمل و این تمرین‌ها، دست‌آوردهای شگفت‌انگیزی خواهد داشت.

۱. اسکوات

اسکوات که به آن «سلطان ورزش‌ها» نیز گفته می‌شود، برای افزایش هورمون رشد عالی است. این تمرین باعث تقویت پایین‌تنه شده، تمام عضلات پا را درگیر کرده و حتی عضلات ساق پای‌تان هم باید باز و بسته شوند تا به شما کمک کنند از عمق حرکت به بالا بیایید.

بهترین ورزش‌ها برای افزایش هورمون رشداسکوات از پشت به این دلیل که عضلات زیادی را فعال می‌کند، نیاز بسیار زیادی برای تولید هورمون رشد ایجاد می‌کند. شب‌ها که می‌خوابید بدنتان هورمون رشد بیشتری تولید می‌کند تا خودش را ترمیم کرده و فیبرهای عضلانی بیشتری بسازد. این حرکت از اسکوات یکی از الگوهای پایه‌ای نیز است که بشر به طور ذاتی قادر به انجام آن است؛ درست مانند چمباتمه زدن بچه‌ها!

۲. ددلیفت

وزنه‌های سنگین روی زمین بگذارید و ددلیفت را انجام دهید. ددلیفت باعث تقویت عضلات نیرومند همسترینگ، سرینی و بالای کمر می‌شود، بازوهای‌تان را هنگام نگه‌داشتن وزنه‌های آهنینی سنگین، با فشار متقابل تقویت می‌کند و میان‌تنه‌تان را تثبیت و متعادل می‌کند.

بهترین ورزش‌ها برای افزایش هورمون رشدوقتی در حرکت ددلیفت، وزن سنگینی را به طرف خود می‌کشید، عضلات‌تان فوراً منقبض شده و تولید هورمون رشد، بیشتر می‌شود. اگر ددلیفت را درست انجام دهید، می‌توانید وضعیت بدنی‌تان را اصلاح کرده و پایین کمرتان هم قوی‌تر خواهد شد. خم شدن از ناحیه‌ی لگن و همزمان درست نگه‌داشتن وضعیت کمر، اساسی‌ترین الگوی حرکتی است که می‌توانید انجام دهید.

۳. وزنه‌برداری المپیکی (Olympic Clean)

این حرکت یکی از ورزشکارانه‌ترین حرکات در بدنسازی می‌باشد که نیازمند چیزهای زیادی است: قدرت بلند کردن وزنه از روی زمین، قدرت انفجاری برای به بالا راندن یک باربل سنگین، قابلیت حرکت انعطافی برای پایین انداختن وزنه و تعادل و نیرومندی سیستم عصبی. افزودن المپیک کلین به روتین‌ تمرینات‌تان، تمام عضلات بدن‌تان را فعال کرده و باعث افزایش هورمون رشد می‌شود.

بهترین ورزش‌ها برای افزایش هورمون رشدمطلب مرتبط: هورمون رشد چیست و چه تأثیری بر عملکرد ورزشی دارد؟

۴. وزنه‌برداری یک‌ضرب المپیکی

این تمرین، انفجاری‌ترین حرکتی است که در ورزش وجود دارد. شما باید با یک حرکت ناگهانی میله را از زمین بلند کرده و بالای سرتان ببرید؛ یعنی وزنه مسافت بیشتری نسبت به وزنه‌برداری‌های دیگر طی می‌کند و بنابراین نیازمند نیروی بیشتری است.

۵. زیربغل هالتر خم (Bent-Over Row)

حرکت زیربغل هالتر خم، در ناحیه‌ی عضلات ذوزنقه‌ای تأثیری شگفت‌انگیز دارد، یعنی همان عضلات الماس شکلی که پشت‌تان را می‌پوشانند.

بهترین ورزش‌ها برای افزایش هورمون رشداین حرکت، عضلات پشت (lats) و عضلات نگهدارنده‌ی ستون فقرات را نیز تحت فشار قرار داده و در لگن نیز ایجاد ثبات و تعادل می‌کند. به طور خلاصه، حرکت زیربغل هالتر خم، بهترین تمرین برای ساختن پشتی پهن و قوی است.

۶. چیناپ یا بالا کشیدن چانه در بارفیکس

چیناپ یکی از تمرین‌هایی است که همه باید انجام دهند و اگر شما نتوانید میله را بگیرید و چیناپ درست و کاملی انجام بدهید، پس باید حتماً و به طور جدی، روتین تمرینات‌تان را بازبینی کنید و البته در سبک زندگی‌تان هم یک تجدید نظری انجام بدهید!

بهترین ورزش‌ها برای افزایش هورمون رشدچیناپ یک تمرین بسیار عالی است که دست‌های‌تان را تقویت کرده، به عضلات پشتی و ذوزنقه‌ای فشار زیادی وارد کرده، عضلات دوسر بازو را تقویت کرده و حتی می‌توانید وضعیت بدنی‌تان را اصلاح کند. حرکت lat pulldowns را رها کنید و چیناپ را انجام دهید.

۷. پرس سینه روی نیمکت (Bench Press)

پرس سینه یکی از مشهورترین تمرینات بالاتنه است که شانه‌ها و سینه‌ها و عضلات سه سربازو را تقویت کرده و به شما این امکان را می‌دهد تا از وزنه‌های بسیار سنگینی استفاده کنید.

بهترین ورزش‌ها برای افزایش هورمون رشددر پرس سینه روی نیمکت، حتی عضلات پا نیز درگیر و فعال می‌شوند. با فشار و تحریک ساختار عضلانی و سیستم عصبی، تولید هورمون  رشد، بیشتر شده و زودتر به نتیجه خواهید رسید.

۸. پرس بالای سر (Overhead Press)

خیلی‌ها عقیده دارند پرس بالای سر بهتر از پرس سینه روی نیمکت است، زیرا پرس بالای سر در وضعیت ایستاده انجام شده و تمام زنجیره‌ی جنبشی‌تان درگیر و تقویت می‌شود.

بهترین ورزش‌ها برای افزایش هورمون رشدشما به واسطه‌ی میان‌تنه و ستون فقرات، نیرو را از زمین می‌گیرید و از طریق بالاتنه و بازوها بیرون می‌دهید. این فرایند حرکتی باعث فعال شدن تمام سیستم ماهیچه‌بندی‌تان می‌شود و در نتیجه هورمون رشد بیشتری تولید خواهید کرد.

مثل همیشه، بازهم توصیه می‌کنیم پیش از شروع هر برنامه‌ی جدید ورزشی، با پزشک‌تان مشورت کنید.

تهیه و ترجمه:elmevarzesh.com

منبع: novexbiotech

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۱۳ نظر

 1. امیر بروس گفت:

  سلام و خدا قوت مطالب بسیار خوبی بود سپاسگزارم

 2. رضا مجید گفت:

  با سلام من ریزش موی ارثی دارم و دکتر برای درمان برای من قرص فین پشیا تجویز کرده که نوع خارجی فین استرایده
  آیا این قرص باعث کاهش تولید تستوسترون در بدن میشه؟ و اگر بله یعنی در واقعه روند عضله سازی و حجم عضله رو کند میکنه؟ من هروقت این قرص رو مصرف میکنم ریزش موهامم بسیار کم میشه و البته میل جنسی هم بشدت کاهش پیدا میکنه.
  باتوجه به اینکه الان من دارم بدنسازی هم کار میکنم و از کراتین و مکمل سیریوس مس استفاده میکنم بنطرتون این قرص باعث کندی پیشرفت در بدنسازی نمیشه؟ و مصرفش توام با ورزش بدنسازی ضدیتی نداره؟
  لطفا توضیح بدید.
  یکدنیا از راهنمایی های دلسوزانه شما سپاس گذارم

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، مطالبی رو در این خصوص خوندم، این دارو اثری که تستوسترون روی فولیکول موها داره رو به نوعی خنثی می کنه و در برخی منابع هم گفتن که اثر منفی روی بدنسازی نداره،

 3. Sohrab گفت:

  سلام خسته نباشین.
  یه راهنمایی ازتون میخوام. من ۱۸سالمه و قدم حدود ۱۷۰cm و بدنم مناسبه. به خاطر کنکور وقت نمیکنم باشگاه برم. برای همین میخوام تو خونه بارفیکس کار میکنم.
  سوالم اینه که برای رشد ماهیچه های پشت بازو، باید کدوم نوع بارفیکس رو کار کنم ؟ برای جلو بازو (دوسر) چطور ؟

  تعداد ست و تکرار چقدر باید باشه و چندروز در هفته باید تمرین کنم ؟ (من چندسال پیش بارفیکس کار میکردم اما بعد از چندسال، دو روز پیش شروع کردم و ۶ تا تکرار [از نوع مچ صاف: روی دست به سمت صورت] بیشترین تعدادش بود.
  فکر میکنم مچ برعکس [زیر یا کف دست به سمت صورت] برام راحتتر باشه. چون چندسال پیش تا ۱۰تا مچ برعکس راحت میرفتم)

  برای بارفیکس هم مکمل باید مصرف بشه ؟ مکملها تاثیر بدی روی رشد قد ندارند ؟
  جسارتاً با لینک جواب سوالمو ندین چندتا مطلب درمورد بارفیکس از سایت شما و سایت های دیگه.خوندم اما جواب سوالامو نگرفتم

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، بارفیکس تأثیر مستقیم روی عضلات پشت بازو ندارد. در خصوص ست و تکرار به توان بدنی خودتون بستگی داره چون حد مشخصی نداره و چون فقط یک حرکت رو انجام می دید و حرکات مکمل ندارید، مثلاً مثل حرکات با هالتر نیست که بگم ۱۵ تکرار بزنید اگر وزنه سنگین بود و نتونستید انجام بدید، وزنه رو سبک کنید. اما در حداقل ترین حالت میشه که برای شروع با ۳ ست شروع کنید و در ادامه به ۴ ست برسه، تکرار هم بر اساس میزان توانایی. نیازی به مکمل نیست

 4. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۵ روز در هفته بدنسازی کار میکنم و هدفم از این تمرین افزایش حجم عضلات و از بین بردن چربی های شکم و شش تکه کردن شکمه
  به نظر خودم شکمم زیاد چربی نداره ولی چاق که بودم لاغر که کردم پوست شکمم یخورده شل شده
  خواستم بگم که قبل تمرین با وزنه ۱۵ دقیقه به صورت اینتروال هفته ای دوبار دو بگیرم بهتره یا سه بار برای اینکه هم یخورده چربی داره از بین بره با اینکه پوست شل از بین بره و سفت بشه و عضلات شکمم معلوم بشه، واینکه اگه دو بگیرم عضلاتم از بین نمیره؟
  ممنون میشم که کمکم کنید.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، اگر عضله براتون مهم نیست و اولویت چربی هست، هوازی رو بعد وزنه انجام بدید، کلاً اینتروال رو با وزنه در یک روز انجام ندید، چون اینتروال شدت بالایی داره، اگر هم مقدار چربی کم هست در روزهای که وزنه ندارید می تونید اینتروال تمرین کنید، دو جلسه کافیه

 5. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من چهار روز در هفته بدنسازی با وزنه کار میکنم و هوازی اصلا کار نمیکنم
  خواستم بگم که ۳ روز استراحت دارم و تو این ۳ روز دو روز هوازی برای چربی سوزی به مدت ۳۰ دقیقه اینتروال کار کنم عضله رو از بین نمیبره و باعث کاهش عضله نمیشه؟
  هدفم از تمرین چربی سوزی و افزایش حجم عضلاته.
  تو منزل تمرین میکنم
  ممنون میشم که کمکم کنید.

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، مقداری روی حجم بدن تأثیر داره اما در صورتی که تغذیه و استراحت خوبی داشته باشید نقش منفی برای عضلات نداره

 6. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  ی برنامه ۳۰ دقیقه ای دوی اینتروال با شدت بالا که چربی سوزی بالایی داشته باشه بروی تردمیل به من بدین.
  ممنون

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *