تقویت و سفت کردن ران و باسن

تقویت و سفت کردن ران و باسن
تلگرام

تناسب اندام در اندام تحتانی همیشه  مورد توجه بوده، خصوصا" برای خانم ها.تمرینات زیر موجب تناسب اندام، تقویت و سفت کردن ران و باسن می شود.عضلات درگیر در این حرکات شامل همسترینگ، چهار سر ران و همچین عضلات داخل ران می باشد.با این تمرینات می توانید ران و باسن سفت و خوش فرم را به دست آورید.این تمرینات نیاز به وقت و وسیله خاصی ندارد.حتی در محل کار و منزل نیز می توانید آن را انجام دهید.

۱. اسکوات ( چمپاته)

عضلات هدف: چهار سر ران، باسن،پشت پا

تقویت و سفت کردن ران و باسن

برای انجام صحیح این حرکت از یک صندلی استفاده کنید، با مکث حرکت را انجام دهید، و به آرامی به طوری که میخواهید روی صندلی بنشینید رو به پایین بروید، و به محض  تماس با صندلی متوقف شوید؛ بعد از مکثی کوتاه به موقعیت اول برگردید اما به آرامی.تکرار حرکت.این حرکت را در ۳ ست و هر ست با ۱۵ تکرار انجام دهید.

۲. بلند شدن روی یک پا (پله)

عضلات هدف:باسن، چهار سر ران و ساق پا

تقویت و سفت کردن ران و باسن

برای انجام این حرکت از یک جعبه و یا حتی پلکان هم می توانید استفاده کنید؛ هدف ارتفاع از سطح زمین است.پای راست را روی جعبه قرار دهید، پای چپ روی زمین؛ حال پای چپ را مانند تصویر رو به بالا حرکت دهید؛ و تکرار حرکت ، سعی کنید این حرکت را نیز به آرامی انجام دهید.این حرکت را ۱۵ بار برای هر پا تکرار کنید.

۳. حرکت پا از کنار

عضلات هدف :باسن و عضلات جانبی ران

 

تقویت و سفت کردن ران و باسن

حرکت زیر روی تقویت عضلات داخلی و خارجی ران تأثیر گذار است.مانند حرکت قبل روی جعبه قرار بگیرید، پای چپ را از کنار بدن به بیرون حرکت دهید،سپس به موقعیت اول برگردید.اما نباید فراموش کنید که  در این حرکت نیز مانند حرکات قبلی باید به آرامی انجام شود. تکرار حرکت و عوض کردن پا.این حرکت را ۱۵ بار برای هر پا تکرار کنید.

۴. اسکوات روی یک پا

عضلات هدف: چهار سر ران، پشت ران و باسن

تقویت و سفت کردن ران و باسن

برای این حرکت نیز به یک صندلی نیاز دارید. مانند حرکت اسکوات انجام می شود، اما در این حرکت پای راست را بلند کنید و روی یک پا حرکت اسکوات را انجام دهید. به آرامی به صندلی نزدیک شوید، اما اجازه ندهید باسن با صندلی تماس پیدا کنید. سپس به آرامی به موقعیت اول برگردید. این حرکت را در ۳ ست و هر ست با ۸ تکرار انجام دهید

۵. بالا رفتن از صندلی

عضلات هدف:چهار سر ران، باسن و عضلات شکم

تقویت و سفت کردن ران و باسن

روی یک صندلی بایستید، دست ها را دور کمر گذاشته و پای راست را روی صندلی  قرار دهید،حال پای چپ را مانند تصویر رو به بالا حرکت دهید؛ و  تکرار حرکت ، سعی کنید این حرکت را نیز به آرامی انجام دهید.این حرکت را در ۳ ست و  15 بار برای هر پا تکرار کنید.

۶. جابجای پا روی صندلی

عضلات هدف: باسن، چهار سر ران و ساق پا

تقویت و سفت کردن ران و باسن

پای راست را روی صندلی بگذارید، و در حالی که دست ها را به دور کمر حلقه کرده اید، به آرامی و با یک جهش پای راست را پایین آورده و با پای چپ را روی صندلی بگذارید. این حرکت را در ۳ ست و هر ست با ۱۰ تکرار انجام دهید.

 

۷. اسکوات روی یک پا، زانو خم

عضلات هدف: باسن، چهار سر ران،پشت ران و عضلات جانبی ران

این تمرین دقیقاً مشابه تمرین شماره ۴ است و برای انجام صحیح این حرکت از یک صندلی یا نیمکت استفاده کنید، با این تفاوت در این حرکت پای بلند شده از زمین را باید از زانو خم و  روی زانو پای مخالف بگذارید. دست ها را رو به جلو گرفته  و به آرامی به طوری که می خواهید روی صندلی بنشینید رو به پایین بروید، و به محض  تماس با صندلی متوقف شوید؛ بعد از مکثی کوتاه به موقعیت اول برگردید اما به آرامی.تکرار حرکت.این حرکت را در ۳ ست و هر ست با ۸ تکرار انجام دهید.

ترجمه: اختصاصی elmevarzesh.com

منبع:bayan24.net

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۵۸ نظر

 1. نیکا گفت:

  سلام ،من ۱۸سال ورزش هندبال انجام دادم،به علت تصادفی ک کردم مجبورشدم مفصل مصنوعی ران بزارم ،الان ماهیچه های رانم خیلی شل شدن وهرورزشیم نمیتونم انجام بدم لطفا راهنماییم کنید

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   در ابتدا نیاز به یک دوره فیزیوتراپی و هیدروتراپی دارید که زیر نظر دکتر فیزیوتراپ باید انجام گیرد. سپس تمرینات با تجویز پزشک از شدت و زمان کم شروع شده و به تدریج شده و مدت را بالا ببرید. تمرینات تقویتی پایین تنه و ران بدون وزنه برای شروع مناسب است.

 2. Ali گفت:

  سلام برای افزایش پرش چه نوع حرکاتی باید انجام بدم

 3. مهلا گفت:

  سلام خسته نباشید برای لاغری بغل پا یعنی کناره های باسن چه ورزشی خوبه؟ به غیر از طناب و دوچرخه و تردمیل
  حرکت کیک پک و خارجی ران با وزنه این چربی هارو اب میکنه یا نه؟
  من ۴۹ کیلو هستم و فقط میخوام چربی های بغل باسنم اب بشه میشه راهنماییم کنید
  ممنونم.

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام

   برای لاغری باسن و ران ها باید تمرینات هوازی انجام دهید. تمریناتی مثل پیاده روی سریع، دویدن . حرکاتی مثل اسکوات، لانچ و کیک بک و انواع بالا آوردن پا برای لاغری باید بدون وزنه یا با وزنه سبک و تکرار بالا انجام شوند. روزانه حداقل ۳۰ دقیقه پیاده روی با شدت بالا انجام دهید. سپس حرکات مخصوص اندام تحتانی را سه ست و هر ست با ۱۵ الی ۲۰ تکرار انجام دهید.

 4. Amo mahdi گفت:

  بکس دمتون گرم عالی بوووود مطلب

 5. فردین گفت:

  سلام خسته نباشید از مطالب خوبتون بسیار ممنونم. من ران و بخصوص باسنم بسیار بزرگه وبرای کوچیک کردن آن سه روز در هفته میرم دو میدانی و دو ماه میشه که دو رو انجام میدم واقعا بدنم تغییر کرده وشکمم بسیار لاغر شده ولی باسنم زیاد تغییر نکرده برای کوچیک کردن ران وباسنم میخواستم بهم کمک کنید هم میتونم تو باشگاه وهم خونه انجام بدم.

 6. آنا گفت:

  سلام! ببخشید چطوری میتونم ران های پام رو کوچیک کنم! که زود تر هم تاثیر داشته باشه؟ خواهشا کمک کنید هر کاری میکنم فایده نداره:'(

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، رژیم غذایی سالم و صحیح به منظور کاهش چربی، نه اینکه فقط غذا نخورید، تمرینات هوازی کوتاه مدت و تمرینات بدنسازی

 7. پریسا گفت:

  سلام. ممنون از سایت خوبتون. من قسمت های داخل ران هام شل هستش باید چه تمریناتی رو برای سفت شدن انجام بدم؟؟؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، ابتدا تا دریافت نتیجه تمرینات بدنسازی و هوازی و پس از کاهش چربی، فقط تمرینات بدنسازی

 8. pooya گفت:

  سلام من امسال ۴بار کتوم در رفته ۲بار کتو راستم ۲بارم کتو چپم واقعا کلافه شدم آیا راهی هست که دیگه هیچ وقت از جا در نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • رامیار نجفی گفت:

   سلام. تقویت عضلات و بافت نرم و استفاده از باند یا چسب های فیکس کننده در حین تمرین و رعایت تغذیه کامل به شما کمک میکنه.

 9. عبدالحمید گفت:

  سلام من پنچ ماه هس رباط صلیبی رو بازسازی کردم همین رانم کوچکتره این ورزش برام خوبه تا دوباره رانم بزرگ شه ممنون

 10. نگین گفت:

  سلام.خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون.من انالیز بدنی انجام دادم بیشتر بدنم عضله ست ولی میخوام ران و بازوهام سفت و جمع تر بشن.حرکات بدنسازی رو ک انجام دادم هر کدوم چند ست باشه و وزنه سبک یا سنگین؟برای اینکه عضله هام جمع بشن قبل و بعد از تمرین لازم هست کربو و پروتئین مصرف کنم یا ن؟

  • علم ورزش گفت:

   سلام، اگر منظورتان این است که مایل به حجم گرفتن عضلات نیستید، با وزنه نسبتاً سبک تمرین کنید در تکرار ۱۲ تا ۱۵، البته اگر من جای شما باشم وزنه سنگین در تکرار ۴ تایی رو امتحان می کردم. شما باید قبل و بعد از تمرین اینا رو مصرف کنید، ربطی به نوع هدف نداره، چرا که باید نیاز بدن تأمین بشه در غیر اینصورت کار شما مصداق آب در هاون کوبیدن است

 11. مم. گفت:

  سلام اندام بسیار زیبایی داشتم اما بعد از زایمان۲/۵قبل باسن ورانم افتادگی پیدا کرده نمیدونم چه ورزشی رو انجام بدم لطفا راهنمایی کنید

  • علم ورزش گفت:

   سلام، تنها تمرینات بدنسازی هستند که باعث خوش فرم شدن اندام می شوند، بدنسازی هم منظور کار به وزنه و دمبل نیست، هر چند با این وسایل بهتر است، اما استفاده از کش بدنسازی یا حتی تمرین بدون وزنه هم ممکن است

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *