مخاطبان مجله علم ورزش همیشه برای ما اهمیت ویژه‌ای دارند و به همین دلیل است که همیشه سعی بر این داشتیم تا با آن‌ها در تعامل باشیم و نظرات مثبت و منفی آن‌ها را جمع‌آوری کنیم و از آن‌ها بهره ببریم. در ادامه این مطلب، به معرفی مطالبی می‌پردازیم که از سوی مخاطبان ما بیشترین بازدید را داشته‌اند؛ همچنین ۵ مطلب سال ۹۵ که از دیدگاه سردبیر جزو بهترین مطالب بوده‌اند، معرفی می‌شوند، جهت مشاهده مطالب روی تیتر آن کلیک کنید. با ما همراه شوید.

۵ مطلب پر بازدید در سال‌های اخیر

شماره یک: چگونه با تمرینات بدنسازی باسن را فُرم دهید

این مطلب را می‌توان مطلب محبوب برای بانوان در نظر گرفت! در این مطلب ۵ حرکت مفید و ساده برای فرم دادن و بزرگ کردن عضلات باسن به صورت تصویری آموزش داده می‌شوند.

شماره ۲: با راه‌های افزایش قد آشنا شوید

می‌توان گفت افزایش قد یکی از دغدغه‌های نسل جوان است، خیلی‌ها اطلاعات درستی در خصوص اینکه قد تا چه زمانی رشد می‌کند و چه عواملی باعث افزایش آن می‌شوند، ندارند، در این مطلب با روش‌های رایج افزایش قد آشنا می‌شوید.

شماره ۳: آیا طناب زدن موجب افزایش قد می‌شود؟

اقبال مطالب مربوط به افزایش قد در خصوص بالاترین آمار بازدید بالا است. تصورات غلطی در خصوص افزایش قد رایج شده است، مانند رابطه طناب زدن و افزایش قد، در این مطلب تأثیر طناب زدن روی قد را توضیح داده‌ایم.

شماره ۴: چگونه پودر پروتئین خانگی درست کنید؟

تغذیه خوب و مناسب همیشه برای ورزشکاران دغدغه بوده است. اینکه حتی به مصرف مکمل گرایش پیدا می‌کنند اما به آن اطمینان ندارند نیز جای بحث دارد. در این مطلب روش تهیه پودر پروتئین خانگی آموزش داده شده است.

شماره ۵: مکمل گلوتامین چیست و شیوه مصرف آن چگونه است؟

این مطلب نیز بیشترین آمار بازدید را از طریق جستجو در گوگل دارد. در این مطلب با ساختار مکمل گلوتامین و همچنین تأثیراتی که بر عضله دارد آشنا می‌شوید و شیوه مصرف آن را نیز یاد می‌گیرید.

۵ مطلب پر بازدید از نگاه کاربران در سال ۹۵

شماره یک: مکمل چیست و در چه زمانی و چه سنی به آن نیاز داریم؟

همیشه برای ورزشکاران سوال است که دقیقاً چه زمانی به مصرف مکمل نیاز دارند؟ آیا فقط باید به راهنمایی مربی یا اطرافیان اکتفا کنند یا اینکه دقیق بدانند چه زمانی به آن نیاز دارند، به همین خاطر در این مطلب توضیحات خوبی در خصوص زمان مناسب مصرف مکمل و حتی سن مناسب آن توضیح داده شده است.

مکمل چیست؟ چه زمانی و در چه سنی به آن نیاز داریم؟

شماره ۲:  ۱۰ مکمل افزایش وزن و حجم عضله منتخب سال ۲۰۱۶

از مطلب شماره یک می‌توان پی برد که آمار مصرف مکمل رو به افزایش است و اطلاع در خصوص برندهای مناسب واجب است. مجله علم ورزش نیز طی بررسی‌های که داشته است، ۱۰ مکمل را انتخاب کرده که به معرفی آن‌ها می‌پردازد.

شماره ۳: کراتین چه کمکی به عضله سازی و قوی شدن می‌کند؟

کراتین را می‌توان یکی از پر مصرف ترین مکمل‌ها نام برد. در این مطلب شما با فواید کراتین و اثرات آن آشنا می‌شوید.

شماره ۴: چرا تمرینات تناوبی با شدت بالا (اینتروال) برای کاهش وزن بهتر هستند؟

در اوایل فعالیت مجله علم ورزش مطلبی در خصوص تمرینات اینتروال منتشر کردیم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت شاید علت آن این باشد که در آن زمان کسی زیاد از این تمرینات اطلاع نداشته است. این مطلب شما را با تمرین اینتروال و علت برتری آن در کاهش وزن نسبت به سایر تمرینات آشنا می‌کند.

شماره ۵: برای عضله سازی پروتئین و کربوهیدرات را چه وقت و چه مقدار مصرف کنید؟

تغذیه صحیح شرط موفقیت در عضله سازی است، شما باید بدانید که چه زمانی و در چه مقداری مواد غذایی عضله ساز مصرف کنید، این مطلب به خوبی شما را راهنمایی می‌کند.

۵ مطلب منتخب سردبیر مجله علم ورزش در سال ۹۵

انتخاب مطالب کار آسانی نیست، سردبیر مجله علم ورزش سعی کرده‌ است بر اساس بار دانش افزایی که این مطالب دارد، ۵ مطلب را از میان ۱۰ها مطلب انتخاب کند.

شماره یک: با مهمترین هورمون های که در ورزش نقش مهمی دارند آشنا شوید

هر ورزشکار یا مربی برای موفقیت لازم است با سازوکار هورمون‌های بدن آشنا شود. این مطلب راهنمایی خوبی برای شما خواهد بود.

شماره ۲: رژیم عضله سازی و برنامه غذایی مخصوص عضله سازی چگونه است؟

شما باید بدانید که برای عضله سازی چه چیزی مصرف کنید و چگونه برنامه غذایی‌تان را زمانبندی کنید در این مطلب روش تغذیه در روز تمرین و استراحت و همچنین نمونه مواد غذایی عضله ساز معرفی شده است.

رژیم عضله سازی و برنامه غذایی مخصوص عضله سازی چگونه است؟

شماره ۳: آیا وزنه‌ های سبک هم می‌توانند به اندازه وزنه‌های سنگین در عضله سازی مؤثر باشند؟

آیا وزنه سبک باعث کاهش وزن می‌شود؟ عضله سازی چطور؟ آیا فقط وزنه سنگین باعث عضله سازی می‌شود؟ این مطلب پاسخ همه سوالات و ابهامات است.

شماره ۴: چگونه هورمون های بدن را برای سلامت و تناسب اندام هک کنید؟

مطلب اولی که انتخاب سردبیر است، توضیح در خصوص هورمون‌ها بود، اما این مطلب شما را راهنمایی می‌کند، چگونه با تنظیم کردن هورمون‌ها سلامت و تناسب اندام‌تان را افزایش دهید.

شماره ۵: چقدر استراحت بین ست‌ها در تمرینات لازم است؟

مهم است بدانید که استراحت هوشمندانه بین ست و تکرارها نقش بسزایی در افزایش عملکرد و عضله سازی دارد. این مطلب راهنمایی خوبی برای آگاهی از میزان استراحت‌ها است.

شما انتخاب کنید

به نظر شما بهترین مطالب سال ۹۵ کدام مطالب بوده‌اند؟ خوشحال می‌شویم در کامنت لینک و عنوان مطلب را ارسال کنید تا دیگر دوستان نیز از آن‌ها استفاده کنند.