پیاده روی به تنهایی کافی نیست

پیاده روی
تلگرام

پیاده روی یکی از ورزش‌هایی است که معمولا" مورد علاقه همگان است اما شاید طیف گسترده‌ای از اثرات مطلوب بر سلامت را در بر نداشته باشد.به طور کلی فعالیت بدنی نه چندان سخت مانند پیاده روی در مقایسه با برنامه‌هایی که گاهی بر شدت آن ها افزوده می‌شود، ممکن است اثر زیادی اعمال نکند.به گزارش ساینس دیلی، محققان دانشگاه آلبرتا می‌گویند با آن که به افرادی با مشکلات مختلف مربوط به سلامت توصیه می‌شود فعالیت بدنی داشته باشند از جمله این که پیاده روی کنند، به نظر می‌رسد آن طور که باید آن را به فعالیت بدنی پرتحرکی تبدیل نمی‌کنند.

نگرانی محققان از این است که افراد فکر می‌کنند نکته مهم تعداد قدم‌هایی است که در طول روز برمی‌دارند و توجه زیادی به تلاشی که در این گام‌ها باید صورت گیرد ، نمی‌کنند.پیاده روی ورزش مناسبی است اما بهتر است با فعالیت بدنی نسبتا" شدیدی همراه شود برای مثال می‌توان یک برنامه پیاده روی شامل ده هزار قدم در روز را با ۲۰۰ تا ۴۰۰ گام تند همراه کرد.

برای کمک به ارتقای سلامت بهتر است فعالیت بدنی‌تان از سطح یک ورزش سبک فراتر رود و به سطوح شدیدتری برسد.با پیاده روی فشار خون را کاهش دهید فقط کمی پیاده روی در روز فشار خون را کاهش می‌دهد. پیش از این مشخص شده که ورزش به بهبود «هایپرتنشن» کمک می‌کند اما بسیاری از افراد می‌گویند وقت کافی برای ورزش کردن حتی پیاده روی ندارند.

به گزارش هلث اند ایج ، محققان دانشگاه ایندیانا دریافته‌اند پیاده روی کوتاه به بهبود فشار خون کمک می‌کند.کسانی که مستعد «هایپرتنشن» هستند بشتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا ، بیماری قلبی و سکته مغزی قرار دارند.همه افراد حتی کسانی که مشغله زیادی دارند می‌توانند با کمی پیاده رویدر روز فشار خون خود را کنترل کنند.

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *