وداع تلخ ایران با جام ۲۰۱۴: ایران در حد انتظارها ظاهر نشد

تلگرام

دیدار تیم‌های ایران و بوسنی از مرحله سوم گروهی جام جهانی بازی پر از بیم و امید بود. در حالی که شرایط صعود ایران به دور بعدی با اما و اگر همراه بود اما شانس صعود دور از دسترس نبود. ایران بر خلاف دو بازی قبلی خود با نیجریه و آرژانتین هر چقدر با انگیزه و خوب بازی کرد، در بازی امشب اثری از انگیزه را در ساق هایشان ندیدیم به نحوی که هواداران تیم ملی را کلافه کرده بودند.

وداع تلخ ایران با جام 2014: ایران در حد انتظارها ظاهر نشدنیمه اول مالکیت توپ بازیکنان ایران اصلا جالب نبود و خیلی زود توپ را لو می دهند تا اینکه از روی اشتباه بازیکنان، دروازه ایران باز شد. تیم بوسنی با وجود اینکه انگیزه ای نداشت اما برای حفظ اعتبار بدون استرس بازی کرد و همین موجب برتری این تیم بر ایران شد.

وداع تلخ ایران با جام 2014: ایران در حد انتظارها ظاهر نشددر نیمه اول این بازی باز هم شانس با ایران نبود و تیر دروازه به کمک بوسنی آمد.

وداع تلخ ایران با جام 2014: ایران در حد انتظارها ظاهر نشدنیمه دوم در حالی آغاز شد که شاگردان کی‌روش در نیمه اول با یک گل عقب افتاده اند و با وجود استرس بالای که داشتند برای صعود به مرحله بعدی باید این مسابقه را با برد تمام کنند. از سوی دیگر امیدها به شکست نیجریه زیاد بود و این نتیجه در صورت برد ایران مقابل بوسنی می توانست به نفع تیم ملی کشورمان باشد.

وداع تلخ ایران با جام 2014: ایران در حد انتظارها ظاهر نشدپس از اینکه ایران دو بر صفر از بوسنی عقب افتاد، دو بار پشت سر هم صاحب کرنر می شود اما حاصلی نداشت. سرانجام ایران توسط رضا قوچان نژاد در دقیقه ۸۲ به گل می رسد.

وداع تلخ ایران با جام 2014: ایران در حد انتظارها ظاهر نشددرحالی که ایرانی ها امیدوار شده بودند در ضد حمله بوسنی، ایران گل سوم را در دقیقه ۸۳ دریافت کرد تا همه امیدها پرپر شود.

وداع تلخ ایران با جام 2014: ایران در حد انتظارها ظاهر نشد

در شرایطی که حضور ایران در این جام را هیچکس پیش بینی نمی کرد، در مجموع با وجود اینکه در ابتدای حضور تیم ملی کشورمان در جام جهانی خیل عظیمی از هواداران و کارشناس های فوتبال شرایط بدی را در بازی ها برای ایران پیش بینی کرده بودند، حتی با وجود اینکه شرایط صعود فراهم بود اما موفق به صعود نشدند، تیم ملی ایران در حد انتظار فوتبال دوستان ظاهر نشد، بازیکنان ایرانی در میدان بسیار کم انگیزه ظاهر شدند و تیم ملی در این بازی بی‌برنامه نشان داد اما توانست در جام جهانی ۲۰۱۴ عملکرد خوبی از خود به جای بگذارد.

وداع تلخ ایران با جام 2014: ایران در حد انتظارها ظاهر نشدسرمربی تیم ملی کشورمان گفت: اگر تیم ملی ایران می‌خواهد به روند رو به رشدش ادامه دهد نباید زمان را از دست بدهد و باید از همین فردا کار را شروع کند.

وداع تلخ ایران با جام 2014: ایران در حد انتظارها ظاهر نشدکارلوس کی‌روش پس از شکست ۳ بر یک شاگردانش مقابل بوسنی و در حالی که قراردادش با ایران به پایان رسید، گفت: روی یکی دو اشتباه خودمان بازی را به حریف واگذار کردیم. وی در خصوص این پرسش که آیا بازیکنان ایران از حضور در جام بیستم تجربه اندوزی کردند؟ گفت: بله، حضور در این تورنمنت تجربه مثبتی برای بازیکنان ایران بود و بازیکنان ایران این شانس را دارند تا خود را در چنین مسابقاتی بیشتر نشان دهند.کی روش در کنفرانس خبری بعد از بازی با بوسنی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد:  ایران نمی آید و از تیم ملی خداحافظی کرد.

این جام پایان کار فوتبال ایران نخواهد بود، ما اشک های آندرانیک تیموریان، فریاد های اشکان دژاگه؛ اندوه و تلاش های بازیکنان تیم ملی را فراموش نخواهیم کرد. این ورزشکاران با تلاش و عملکرد خود موجب شدند فوتبال ایران در جهان بر سر زبان ها بیافتد و آنان را ستایش کنند.

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *