جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت دوم

تلگرام

در بخش اول معرفی ورزشگاه های میزان جام جهانی، ۳ ورزشگاه را به شما معرفی کردیم. اگر هنوز این مطلب را ندیده اید، توصیه می کنیم حتما" بخوانید. در بخش دوم معرفی ورزشگاه ها ، ۳ ورزشگاه دیگر را در نظر گرفته ایم.

۴- ورزشگاه فونته نوا Arena Fonte Nova

شهر: Salvador

گنجایش: ۵۱,۷۰۸

هزینه: ۲۸۷ میلیون دلار

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت دوماولین پایتخت برزیل هم میزبان این مسابقات است. ورزشگاه این شهر در ۲۸ ژانویه ۱۹۵۱ افتتاح شد و مکانی برای برگزاری دربی شهر Salvador بود. این ورزشگاه در سال ٢٠٠٧ تعطیل و در سال ٢٠١٠ با اتمام تعمیراتش بازگشایی شد. مجموعه هتل‌ها و رستوران‌های با چشم انداز بسیار عالی و سالن‌های کنسرت در اطراف این ورزشگاه و موزه فوتبال آن را تبدیل به یکی از مجموعه‌های چند منظوره‌ی فرهنگی و اجتماعی نیز کرده است.

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت دومسقف این ورزشگاه از فلزی سبک وزن تهیه شده است و با وجود تعمیرات و بازسازی‌های صورت گرفته، بعد از بارندگی شدید ماه گذشته در این شهر، بخشی از سقف ورزشگاه ریزش کرد و همین امر بر نگرانی‌های فیفا و مسئولین برگزاری مسابقات افزود. هرچند که با انجام تعمیرات سریع و مجدد دوباره این ورزشگاه را آماده برگزاری مسابقات کردند.این استادیوم جدید میزبان ۶ مسابقه خواهد بود. سه دیدار در این ورزشگاه را تیم های رده بالای جهان رقم می زنند.

هلند – اسپانیا : ٢٣ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٣:٣٠

پرتغال – آلمان : ٢۶ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

فرانسه – سوییس : ٣٠ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٣:٣٠

ایران – بوسنی و هرزگوین : ۴ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

تیم اول گروه هشتم – تیم دوم گروه هفتم : ١٠ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

بازی یک چهارم نهایی : ١۴ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

 

۵- ورزشگاه پانتانال Arena Pantanal

شهر:Cuiaba

گنجایش: ۳۹,۸۵۹

هزینه: ۲۳۸ میلیون دلار

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت دوماین شهر با وجود قرار گرفتن پارک جنگلی در اطراف آن، در طول تابستان هوایی گرم و شرجی را تجربه می‌کند. درجه حرارت هوا اغلب بالای ۴٠ درجه سانتی‌گراد است. ورزشگاه این شهر به طور ویژه برای این مسابقات ساخته شده است. این استادیوم چند منظوره یک ساختار تطبیق پذیر دارد که بعد از پایان مسابقات می تواند از نظر اندازه کاهش پیدا کند، بنابراین برنامه ریزی شده که پس از پایان رقابت‌های جام‌جهانی ظرفیت این ورزشگاه کمتر شده و علاوه بر مسابقات فوتبال ، کنسرت‌ها و جشنواره‌های مختلف دیگر نیز در آن برگزار شود.

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت دومچهار مسابقه مرحله گروهی که در آن برگزار می‌شود به شرح زیر است :

استرالیا – شیلی : ٢٣ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢:٣٠ بامداد

کره جنوبی – روسیه : ٢٧ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢:٣٠ بامداد

بوسنی و هرزگوین – نیجریه : ٣١ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢:٣٠ بامداد

کلمبیا –ژاپن : ٣ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

 

۶- ورزشگاه پرنامبوکو Arena Pernambuco

شهر: Recife

گنجایش: ۴۲,۵۸۳

هزینه: ۲۲۲ میلیون دلار

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت دومشهر رسیف به پایتخت شمال شرقی برزیل معروف است. این شهر قبلاً نیز میزبان یک مسابقه در جام جهانی سال ۱۹۵۰ بوده است ( شیلی ۵ – 2 امریکا). مانند دیگر نقاط برزیل این شهر نیز مناطق ساحلی جذاب و تماشایی داشته و همچنین از سابقه تاریخی و اجتماعی پرباری بهره‌مند است. ورزشگاه این شهر نیز یکی از مدرن‌ترین و نوسازترین استادیوم‌های ورزشی در برزیل است.

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت دوماین پروژه در یک منطقه محروم برای توسعه اقتصادی آن ساخته شده است و تخمین زده شده که این منطقه به مناطق همسایه که شامل حدود ۵۰۰۰ خانه است، توسعه یابد. در این ورزشگاه از تکنولوژی‌های جدید خورشیدی برای تأمین انرژی ورزشگاه استفاده شده و به طور کلی این مکان جزیی از پروژه تحقیقاتی کشور برزیل برای تأمین‌ انرژی‌های خورشیدی است. پنج مسابقه زیر در این ورزشگاه میزبانی می‌شود :

ژاپن – ساحل عاج : ٢۴ خرداد ٩٣ ، ساعت ۵:٣٠ بامداد

کاستاریکا – ایتالیا : ٣٠ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

مکزیک – کرواسی : ٢ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

آلمان – آمریکا : ۵ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

تیم اول گروه چهارم – تیم دوم گروه سوم : ٨ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

 

۷- ورزشگاه بیرا-ریو Beira-Rio

 شهر: Porto Alegre

گنجایش: ۴۲,۹۹۱

هزینه: ۱۳۷.۵ میلیون دلار

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت دومیکی دیگر از ١٢ میزبان این رقابت‌ها، ورزشگاه بیرا-ریو در ساحل رودخانه گوآیبا قرار گرفته است که دارای بزرگترین زمین فوتبال در جنوب برزیل و با نام ( Beira-Rio غول آسا) می باشد. این ورزشگاه با اسم خوزه پین هیرو بوردا شناخته شده است و در سال ۱۹۶۹ افتتاح شد.

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت دوم

ساخت این ورزشگاه یک دهه زمان برد که در آن زمان موجب ناراحتی حامیان مالی این ورزشگاه شده بود. اما در حال حاضر بزرگترین گنجایش را در بین سایر رقبایش در جنوب برزیل به خود اختصاص داده است. این ورزشگاه که در سواحل کناری رودخانه Guaiba قراردارد و میزبان مسابقات دربی و چهار فینال کاپ لیبرتادورس می باشد.  مانند چند ورزشگاه دیگر اینجا نیز برای میزبانی جام‌جهانی دست به تعمیراتی اساسی زده است. افزایش ظرفیت، اضافه کردن امکانات رفاهی بیشتر و افزودن سقفی فلزی برای پوشش تمام استادیوم از جمله اقدامات انجام شده در این جا بوده است.این استادیوم میزبان ۵ بازی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ است و همچنین میزبان بازی یک هشتم نهایی نیز می باشد.

هندوراس – فرانسه : ٢۵ خرداد ٩٣ : ساعت ٢٣:٣٠
هلند – استرالیا : ٢٨ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠
الجزایر – کره جنوبی : ١ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٣:٣٠
آرژانتین – نیجریه : ۴ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠
تیم اول گروه هفتم – تیم دوم گروه هشتم : ٩ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

تهیه و تدوین اختصاصی: elmevarzesh.com

به نقل از: FIFA

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

یک نظر

  1. علي ااكبر سپندارنيا گفت:

    باتشکر از زحمات شما پیشنهاد می شود بعد از برزیل در مورد کشورهای صاحب فوتبال مانند انگلستان،ایتالیا،اسپانیا وآلمان همین روند را ادامه دهید تا به اطلاعات خوانندگان اضافه شود

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *