بسیاری از بانوان در قسمت پشت بازوی خود چربی های انباشته شده فراوانی دارند و همین باعث افتادگی پشت بازو می شود. این چربی های اضافی زمانی دردسر ساز و ناخوشایند می شوند که در معرض دید باشندبه ویژه در فصل تابستان  که با گرم تر شدن هوا تمایل به پوشیدن لباس های آستین کوتاه افزایش می یابد. اما خبر خوب و امیدوار کننده ای برای شما داریم، رفع افتادگی پشت بازو  با داشتن اعتماد به نفس و رژیم غذایی مناسب در کنار ورزش منظم.


چربی های پشت بازو چربی های ناخوشایند در ناحیه پشت بازو در بانوان نسبت به آقایان بیشتر دیده می شود،چرا؟ چون آقایان به فعالیت ها سنگین تری نسبت به بانوان در طی روز می پردازند، خود این امر باعث ساخته شدن عضله بیشتر به جای افزودن بر چربی ها می باشد.

به نظر شما چه چیز باعث تجمع چربی ها در این نقطه از بدن می شود؟

۳ دلیل برای پاسخ به این پرسش وجود دارد:
۱-ژنتیک: نگاهی به خانواده خود بیندازید، آیا تمام افراد خانواده یا بستگان شما نیز این چنین هستند؟ آیا پشت بازوهای پر از چربی در خانواده شما رایج است؟

۲-اضافه وزن: اضافه وزن به صورت چربی در بدن تمامی افراد وجود دارد،برای برخی در اطراف شکم و ران ها و برای شما در زیربغل و بازوها اینطور نیست؟

۳–کمبود تحرک: اگر با اینکه اضافه وزن ندارید و در وزن نرمال به سر می برید ولی با این حال هنوز از چربی های اطراف بازو رنج می برید باید بدانید که عدم تحرک و ورزش بویژه تمرین با وزنه تنها دلیل برای ذخیره شدن چربی در بدن شماست. البته منظور ما از تمرین با وزنه جا به جا کردن وزنه های مناسب می باشد که با به کارگیری آن می توانید به زودی به آرزوی خود دست یابید.

مزایای کاهش چربی های انباشته شده در بدن:

از آنجایی که ذخیره چربی ها در بدن تنها به یک ناحیه خاص محدود نمی شود، ما باید تمرکز خود را بر روی کاهش درصد چربی کل بدن معطوف کنیم و دستیابی به این امر نه تنها باعث از میان برداشتن چربی های پشت بازو می شود بلکه مهم تر از آن باعث ارتقاء سلامتی ما نیز می شود.

۳ روش برای کاهش چربی  و افتادگی پشت بازو :

۱-تمرین با وزنه
شما می توانید با جا به جا کردن وزنه تمرین با وزنه کار خود را آغاز کنید.چیزی که شما نیاز دارید تنها یک جفت دمبل است. وزن دمبل ها باید در حدود ۵/ ۲ الی ۵ کیلوگرم باشد، البته درست است که استفاده از وزنه های سنگین تر می تواند شما را سریع تر به هدفتان برساند، اما برخی از تحقیقات نشان داده که تمرین با وزنه های سنگین باعث افزایش سایز عضلات می شود که برای اکثر بانوان خوشایند نیست. پس به جای استفاده از وزنه های سنگین با تعداد تکرار کم، از وزنه های سبک با تکرارهای زیاد بهره بگیرید تا به اندامی باریک و زیبا دست یابید.

جهت مشاهده تمرینات بیشتر به مطلب زیر مراجعه کنید

حرکاتی برای رفع افتادگی بازو

۲-ورزش هوازی
شما می توانید تنها با تکیه بر تمرینات با وزنه منتظر کاسته شدن از میزان چربی ها باشید اما توصیه ما به شما استفاده از ورزش های هوازی در کنار تمرین با وزنه می باشد. ورزش های هوازی پیشنهادی ما پیاده روری طولانی و شنا کردن می باشد.

شنا کردن از این لحاظ برای ما اهمیت دارد که وقتی به انجام آن مبادرت می کنید، مجبور هستید برای غوطه ور ماندن بر روی آب از دست های خود استفاده کنید که خود این امر تمرینات ویژه ای برای بازوها به شمار می رود.اما زمانی موفق خواهید بود که تمرینات هوازی خود را به طور منظم و کامل انجام دهید با استفاده از این روش شما عملا"چربی بیشتری نسبت به حالت عادی تمرین با وزنه بدون تمرین هوازی خواهید سوزاند.

۳- رژیم غذایی سالم
به منظور از دست دادن چربی، شما باید یک رژیم غذایی سالم و متعادل را دنبال کنید. منظور ما از یک رژیم غذایی سالم، قطع کامل غذاهای حاوی چربی نیست، شما برای حفظ سلامتی نیاز به مصرف چربی های مفید دارید.

باید بدانید که یک رژیم غذایی سالم و متعادل باید شامل مقادیر بیشتری از پروتئین،سبزیجات و چربی های سالم باشد.البته شما باید از مصرف غذاهای پرچرپ و شیرین پرهیز کنید، همچینین باید کالری های ناسالم دریافتی از منابعی همچون نوشیدنی های شیرین،آبمیوه ها و نوشابه ها به شدت محدود کنید. در نهایت به جای مصرف این مواد از مقادیر زیادی آب و چای، بویژه چای سبز بهره بگیرید تا با افزایش سوخت وساز بدن بتوانید به هدف تان دست یابید.

افتادگی پشت بازوکلام آخر
چربی های پشت بازو در یک روز بوجود نیامده اند که بتوان در یک روز آن ها را از میان برداشت و هیچ نوش دارویی نیز برای دستیابی سریعتر به این هدف تا کنون ساخته نشده است،پس با پشتکار و رعایت نکات فوق در سلامتی کامل چربی های کل بدن به ویژه پشت بازو ها را کاسته و از میان بردارید و در نهایت از اندام زیباو تراشیده خود نهایت لذت را ببرید.