نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!

مکمل_________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________

بازی که ماه ها به انتظار آن بودیم، بازی که به جرأت می توان گفت بیشترین حرف و حدیث ها را به دنبال داشت و نقل محافل فوتبال بود و بدون شک خیلی ها انتظار شکست سنگین ایران را داشتند. اما آنچه که در این بازی بر همگان مشخص شد، عملکرد مناسب تیم ایران بود. ایران توانست در این بازی خوش بدرخشد. اما متأسفانه به خاطر ضعف داوری و نادیده گرفتن پنالتی واضح و صد در صد، این بازی را در وقت های اضافه واگذار کردیم.

در نیمه نخست دیدار ایران و آرژانتین، بازی بهتری از آرژانتین دیدیم اما ایران شانس گل را از آرژانتین گرفته بود. گویی گوچه‌آ که مفسر یک شبکه آرژانتینی است در بین دو نیمه دیدار ایران و آرژانتین گفت:‌ ایران نیمه اول خیلی دفاعی بازی کرد و روزنه‌ها را بست و در نهایت به هدفش رسید. ایران با فیزیک خوبش تا حالا بازی را کنترل کرده است.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم که سابلا باید تاکتیکش را برای نیمه دوم تغییر دهید چرا که با این روش رسیدن به گل سخت است مگر روی اتفاق‌ها. تاکتیک‌های سابلا در راه جام جهانی نیز ضعف هایی داشت. معتقدم اگر می‌خواهیم موفق شویم باید تغییر رویه دهیم.

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!

تماشاچیان هوادار ایران در این بازی نیز به خوبی از تیم ملی حمایت کردند.

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!و اما چهره های هواداران آرژانتین در این دیدار

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!

نیمه دوم بازی شاهد بازی خوب و جنگنده ایران بودیم، به نحوی که چند بار خطر دروازه آرژانتین را به شدت تهدید کرد. در دقیقه ۵۳ حرکت عالی شجاعی برای ایران از راست با سانتر منتظری روی دروازه تکمیل شد اما ضربه سر رضا قوچان نژاد را رومرو به سختی دفع کرد.

داور این دیدار به هیچ عنوان شایستگی قضاوت این بازی را نداشت! در چند صحنه به طور کامل با جایگیری غلط مانع عبور توپ شد و از طرف دیگر با نادیده گرفتن خطاهای آرژانتین بر ایران و سخت گیری در خطاهای ایران موقعیت های را از ایران سلب کرد، اما بدترین تشخیص او پنالتی صد در صدی بود که وی اعتقادی به خطا نداشت!

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!سایت روزنامه معتبر دیلی‌میل انگلیس که بازی آرژانتین – ایران را به صورت زنده و لحظه به لحظه گزارش می‌کند، خطایی که پابلو زابالتا، مدافع آلبی‌سلسته در دقیقه ۵۵ روی اشکان دژاکه، هافبک تیم ملی کشورمان در داخل محوطه جریمه این تیم انجام داد را پنالتی دانسته و تأکید کرده است، پنالتی ایران گرفته نشد.

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!بدون شک اگر این پنالتی گرفته می شد و ایران می توانست توپ را از خط دروازه آرژانتین عبور دهد، چه بسا برد با ایران باشد! در بدترین حالت بازی با تساوی تمام می شد. در ادامه در دقیقه ۶۸ سانتر عالی منتظری از راست با ضربه سر استثنایی دژاگه با نوک انگشتان رومرو به کرنر رفت .

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!آلخاندرو سابه‌یا پس از پیروزی یک بر صفر تیمش برابر ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی گفت: با مسی همه چیز شدنی است. ما در نیمه اول تهاجمی کار کردیم اما در نیمه دوم ایرانی‌ها در ضد حملات نابودکننده ظاهر شدند.

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!کارلوس کی‌روش بعد از شکست یک بر صفر ایران مقابل آرژانتین گفت: نه ما نا امید نیستیم از عملکرد بازیکنان خیلی خوشحالم امروز اتفاق بدی افتاد در پایان بازی دو فرد تفاوت در بازی به وجود آوردند. اول داور و نفر دوم مسی بود. چیزی برای گفتن ندارم داور و مسی در بازی تفاوت به وجود آوردند.

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد! در نهایت فقط می توان گفت آنچه که در این بازی دیدیم نتیجه زحمات تیم ملی کشورمان بود، بازی که همه ما را محو تماشای خود کرد. اما داوری این دیدار برد را به نفع آرژانتین رقم زد!

نبرد سخت آرژانتین با ایران: مدعی قهرمانی با ناداوری ایران را برد!عملکرد فنی بازیکنان تیم ملی ایران نشان داد که بازیکنان با تمام وجود تلاش کردند و فراتر از انتظار ظاهر شدند. به طوری که بازیکنان گرانقیمت آرژانتین مقابل ایران تا دقیقه ۹۰ کاری از پیش نبردند. بازیکنانی که بهترین بازیکنان جهان فوتبال هستند. یاران مسی تا دقیقه ۹۰ مقابل ایران با تساوی بدون گل متوقف شدند و در نهایت فوق ستاره ای به نام مسی گل پیروزی را زد تا ایرانی ها بازنده‌ای سربلند باشند.

نظر شما در این باره چیست؟

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۸ نظر

 1. Mohsen23 گفت:

  من پیش بینی کردم بازی ۱-۱ میشه که داور نذاشت درست از آب در بیاد.ایران فوق العاده بود.اگه مغرور نشن صعود می کنیم

 2. نام و نام خانوادگی گفت:

  پرفکت. دستشون درد نکنه. خیلی زحمت کشیدن. ای ول به همشون

 3. ایران عالی بازی کرد آرژانتین این سه امتیاز رو ازداور گرفت نه ایران

 4. ایران به داور باخت نه به آرژانتین

 5. امیر گفت:

  یوزهای ایرانی نباختند فقط گل خوردند………زنده باد ایران

 6. ریحانه توکلی گفت:

  به نظر من همه عیب ها از داور مسابقه بود. اگه داور اون پنالتی رو گرفته بود ، الان ایران آرژانتین رو ۱-۰ برده بود. این بهترین بازی ایران در قرن شناخته شد.

 7. saeed گفت:

  واقعا دلاور مردان ایران عزیزمون به مسی حرکت چندانی ندادند ولی شانس با مسی و آرژانتین بود که گل بازی به سمر برسه

 8. حمید سروری گفت:

  مشکل ما فقط روحیه است . وگرنه در این بازی ثابت کردیم می تونیم از آرژنتین هم تا حدودی بهتر باشیم . جای تاسف است که فیفا دقت کافی نکرد و در این بازی از یک داور تمام عیار و صاحب دانش بالا و بلند نظری استفاده نکرد . در این صورت این بازی می توانست به یاد ماندنی تر تمام شود .

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *