جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سوم

تلگرام

در ادامه معرفی ورزشگاه های میزبان مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به قسمت پایانی آن رسیدم. در این بخش ۵ ورزشگاه باقی مانده را معرفی می کنیم. با ما همراه شوید.

۸- ورزشگاه Castelao

شهر:  Fortaleza

گنجایش: ۶۰,۳۴۸

هرینه: ۲۱۶ میلیون دلار

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سوم

شهر فورتالزا که در شمال شرقی برزیل واقع شده است به پارک آبی بزرگ و غذاهای دریایی خوش‌طعم نیز معروف است. هوای گرم و مطبوع این شهر در طول دوره برگزاری مسابقات قطعا" باعث جلب تعداد زیادی از بازدیدکنندگان خواهد شد. مردم این شهر با شور و شوق خاصی، علاقه زیادی به فوتبال بازی کردن دارند. ورزشگاه این شهر نیز در سال ١٩٧٣ ساخته شد اما در دو مرحله مورد بازسازی اساسی قرار گرفته است.

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سوممورد اول مربوط به سال ۲۰۱۳ می باشد که میزبان مسابقات کاپ برزیل بود و مورد دو برای برگزاری جام‌جهانی بازسازی در آن انجام گرفت. دو ایستگاه مترو، دارای پارکینگ به ظرفیت ۱۹۰۰ جای پارک، چهار خط اتوبوس و یک قطار سبک درون شهری کار حمل و نقل تماشاگران به این ورزشگاه را انجام می‌دهد. به علاوه، یک سقف جدید برای ردیف های صندلی، که شامل زمین کناری جایگاه ها نیز می شود را می پوشاند. یکی از دیدارهای مرحله گروهی برزیل نیز در این جا برگزار می‌شود و همین خودش دلیلی بر اهمیت مضاعف این شهر و ورزشگاهش است. شش دیدار در این ورزشگاه به شرح زیر برگزار خواهد شد:

کاستاریکا – اروگوئه : ٢۴ خرداد ٩٣، ساعت ٢٣:٣٠
مکزیک – برزیل : ٢٧ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٣:٣٠
غنا – آلمان : ٣١ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٣:٣٠
ساحل عاج – یونان : ٣ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد
تیم اول گروه دوم – تیم دوم گروه اول : ٨ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠
مسابقه یک‌چهارم نهایی : ١٣ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

۹-استادیوم das Dunas

شهر: Natal

گنجایش: ۳۸,۹۵۸

هزینه: ۱۶۶.۶ میلیون دلار

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سوم

با ٣٠٠ روز آفتابی در طول سال، میانگین دمای ٢٨ درجه و داشتن چندین ساحل تماشایی و توریستی جذاب، شهر ناتال یکی زیباترین میزبانان جام‌جهانی است. از سال ۱۹۷۲ که این ورزشگاه افتتاح شد، همیشه میزبان بزرگترین رخدادهای فوتبالی در منطقه بوده است. اما برای اینکه Natal میزبان مسابقات ۲۰۱۴ برزیل شود، به یک ورزشگاه مدرن و بزرگتری نیاز داشت و تنها راه حل تخریب ورزشگاه و سالن ورزشی کنار آن بود.

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سومچیزی حدود سه سال برای این بازسازی زمان صرف شد تا در نهایت ورزشگاهی با نام شن های روان که یکی از جذابیت های طبیعی و جذاب منطقه Natal   است به پایان رسید و ورزشگاهی مدرن به جمع میزبانان اضافه شود. این ورزشگاه مورد تأیید و تحسین ویژه ناظرین فیفا نیز قرار گرفت. هرچند که فقط چهار مسابقه مرحله گروهی در آن برگزار می‌شود که شامل دیدارهای زیر است :

کامرون – مکزیک : ٢٣ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

آمریکا –غنا : ٢۶ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢:٣٠ بامداد

یونان – ژاپن : ٢٩ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢:٣٠ بامداد

اروگوئه – ایتالیا : ٣ تیر ٩٣ : ساعت ٢:٣٠

۱۰- استادیوم Mineirao

شهر: Belo Horizonte

گنجایش: ۵۸,۲۹۵

هزینه: ۲۹۰ میلیون دلار

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سوم

یکی از تاریخی ترین مکان ها در فوتبال برزیل، واقع شده در جنوب شرقی برزیل می باشد. ورزشگاهی که در سال ۱۹۶۵ افتتاح شد و شاهد هنرنمایی بزرگانی چون رونالدو و توستائو بوده است. جایی که قهرمانان سابق برزیل، اتلتیکو مینیرو و کروزیرو آن را به عنوان ورزشگاه خانگی‌شان معرفی کرده اند. بلوهوریزانته از مدرن‌ترین شهرهای برزیل است و یکی از بهترین کیفیت‌های زندگی در آمریکای لاتین را به شهروندانش ارائه می‌دهد.

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سومدمای هوا در این زمان از سال بین ٢٠-٢۵ درجه سانتی گراد بوده و رطوبت بسیار کمی را شامل می‌شود. نوسازی پروژه این ورزشگاه شامل پایین آوردن سقف پلکان ها بوده  و دسترسی به ورزشگاه بهبود بخشیده شد و همچنین اصول زیربنایی محکم در سراسر پروژه انجام شد. به طور مثال این دست یابی سهولت در جمع و ذخیره ۶۲۷۰۰۰۰ لیتر آب باران که بعداً می تواند مورد استفاده قرار گیرد، می باشد. ۶ مسابقه از رقابت‌ها در این وزرشگاه میزبانی می‌شود که شامل دیدارهای زیر است:

یونان – کلمبیا : ٢۴ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠
الجزیره – بلژیک : ٢٧ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠
آرژانتین – ایران : ٣١ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠
انگلستان – کاستاریکا : ٣ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠
تیم اول گروه اول – تیم دوم گروه دوم : ٧ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠
مسابقه نیمه‌نهایی : ١٧ تیر ٩٣ ، ساعت٠:٣٠

۱۱- استادیوم ملی Nacional de Brasilia

شهر: Brasilia

گنجایش: ۶۹,۴۳۲

هزینه: ۵۸۴ میلیون دلار

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سومبه عنوان پایتخت برزیل انتظار می‌رفت که آن ها ورزشگاهی شایسته ی رقابت‌های جام‌جهانی آماده سازند. این ورزشگاه در سال ٢٠١٢ افتتاح شد و همانند دیگر سازه‌های شهر برازیلیا با معماری آوانگارد خود ، عنوان دومین استادیوم بزرگ برزیل را در اختیار گرفته است. این ورزشگاه به افتخار گارینشا چهره‌ی افسانه‌ای فوتبال برزیل در دهه ۵٠ و ۶٠ میلادی نامگذاری شده است.

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سوماستادیوم ملی شهر به طور کامل برای ساخت این استادیوم تخریب شد، که نمای خارجی، سقف فلزی و پلکان ها ارتقاء یافت به علاوه ردیف های پلکانی پایین آورده شد تا نمای غیر مسدودی از هر جایگاه را بوجود آورند. این بنا با کربن خالص ساخته شده است و با حمل و نقل عمومی کاملاً قابل دسترس است. این پروژه ساختمانی دوستدار محیط زیست نیز است. این استادیوم میزبان مسابقه افتتاحیه کاپ کنفدراسیون برزیل در سال ۲۰۱۳ بوده و همچنین میزبان ۷ بازی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل که یکی از آن ها مرحله یک چهارم است، می باشد:

اکوادور – سوییس : ٢۵ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

ساحل عاج – کلمبیا : ٢٩ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

برزیل – کامرون : ٢ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

غنا – پرتغال : ۵ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

تیم اول گروه پنجم – تیم دوم گروه ششم : ٩ تیر ٩٣، ساعت ٢٠:٣٠

مسابقه یک‌چهارم نهایی : ١۴ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

مسابقه رده‌بندی : ٢١ تیرماه ٩٣ ،‌ ساعت ٠:٣٠ بامداد

۱۲- استادیوم  Maracana

شهر: Rio de Janeiro

گنجایش: ۷۴,۶۹۸

هزینه: ۵۸۴ میلیون دلار

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سوم

شهر ریودوژانیرو از سال ١٧۶۴ تا ١٩۶٠ پایتخت برزیل بود. پس از انتقال پایتخت به برازیلیا اما از محبوبیت این شهر هیچ کاسته نشد و هنوز هم یکی از اصلی‌ترین مقاصد توریستی در سراسر دنیاست. مجسمه معروف مسیح با دستانی گشوده ، در این شهر قرار دارد. علاوه بر کوهستان‌های زیبا که شهر را در بر گرفته‌اند، سواحل تماشایی متفاوتی نیز در این شهر به چشم می‌خورد. به عنوان مهم‌ترین شهر برزیل اینجا میزبان انواع جشنواره‌ها و کارناوال‌های فرهنگی و هنری در تمام طول سال است. ورزشگاه تاریخی ماراکانا نیز در این شهر قرار دارد که در سال ۱۹۵۰ برای جام جهانی فوتبال ساخته شد، همان جایی که در سال ١٩۵٠ اروگوئه با شکست برزیل در فینال جام‌جهانی خاطره تلخی را به حافظه تاریخی برزیلی‌ها اضافه نمود.

جام جهانی فوتبال برزیل: معرفی ورزشگاه ها – قسمت سوماین استادیوم یک بار دیگر در برزیل ۲۰۱۴ مورد توجه قرار گرفته است و پس از ۶۴ سال دوباره این ورزشگاه میزبان فینال جام‌جهانی خواهد بود. به عنوان دومین جاذبه توریستی و پرتماشاگر شهر ریودوژانیرو، با گنجایش ٢٠٠ هزار نفری خود رکورددار پرتماشاگرترین مسابقات فوتبال در اختیار این ورزشگاه است. در ارتباط با سازه اصلی این ورزشگاه، پروژه ردیف های پایینی جایگاه را تخریب کردند و برای دید بهتر یک ردیف جایگاه مناسب تری ساخته شد، توسعه پلکان های شیب دار و جایگزینی همه صندلی ها انجام شد. سقف ورزشگاه هم اکنون با یک سقف جدید و کامل که سیستم توانایی جمع کردن آب باران را دارد، مجهز شده است. نمای خارجی که در لیست سازمان ملی تاریخی و هنری هریتیج قرار داشت، بدون تغییر باقی مانده است. این ورزشگاه میزبان هفت مسابقه می باشد که در میان این مسابقه ها، مسابقه فینال نیز میزبانی می‌شود:

بوسنی – آرژانتین : ٢۵ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢:٣٠ بامداد

شیلی – اسپانیا : ٢٨ خرداد ٩٣ ، ساعت ٢٣:٣٠

روسیه – بلژیک : ١ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

فرانسه – اکوادور : ۴ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

تیم اول گروه سوم – تیم دوم گروه چهارم : ٧ تیر ٩٣ ، ساعت ٠:٣٠ بامداد

مسابقه یک‌چهارم نهایی : ١٣ تیر ٩٣ ، ساعت ٢٠:٣٠

مسابقه فینال : ٢٢ تیرماه ٩٣ ، ساعت ۲۳:۳۰

تهیه و تدوین اختصاصی: elmevarzesh.com

به نقل از: FIFA

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *