۳۰ دقیقه ورزش با دوچرخه ثابت

۳۰ دقیقه ورزش با دوچرخه ثابت
مکمل

دوچرخه ثابت یا اسپینینگ می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای ورزش های مانند دویدن و پیاده روی باشد. اگر هدف شما سلامتی باشد و یا انجام تمرینات هوازی ، تفاوتی ندارد، چرا که با رعایت یک برنامه ورزشی مناسب با دوچرخه ثابت می توانید به هدفتان برسید.دوچرخه ثابت حتی می تواند برای اشخاصی که درد مفصل زانو دارند و یا دچار کم  توانی در عضلات پا هستند نیز مفید باشد.

اگر هدف شما کاهش وزن است، ورزش با دوچرخه ثابت ثابت یکی از گزینه های پیشنهادی ما به شما است.چرا که یک تمرین هوازی نیز محسوب می شود.گذشته از آن یکی از تمریناتی است  که می تواند به تناسب عضلات پا و باسن کمک کند.

دوچرخه ثابت یک تمرین خانگی بسیار مناسب است. شاید شما به دلیل نامناسب بودن هوا؛ مانند آلودگی؛ سرما و یا گرمای طاقت فرسا از ورزش و تمرین دور بمانید، در حالی که با دوچرخه ثابت به راحتی می توانید هم ورزش کنید و هم همزمان برنامه تلویزیونی هم مشاهده کنید.


پیشنهاد مطالعه:  بهترین تمرینات دوچرخه ثابت


۳۰ دقیقه رکاب زدن  –  هوازی

برنامه تمرینی زیر در قالب یک برنامه اینتروال ارائه شده است، که می توانید برای افزایش توان قلبی – تنفسی خود از آن استفاده کنید.

Exercise-Bike-Workout1-elmevarzesh


پیشنهاد مطالعه: چگونه با دوچرخه ثابت درست ورزش کنیم؟ شیوه های صحیح و غلط – تصویری


توضیح:

RPE

( Rate of Perceived Exertion)

RPE-elmevarzesh استفاده از روش PRE   (میزان درک شدت تمرین) احتمالا بهترین روش برای اندازه گیری شدت تمرین برای تمامی رده های سنی باشد. استفاده از این روش آسان است زیرا همه شما می توانید به راحتی میزان سختی برنامه تمرینی را برای خود محاسبه کنید. این روش اندازه گیری خوبی از شدت تمرین است زیرا این روش به صورت فردی برنامه ریزی شده است. RRE   بر اساس سطح آمادگی بدن شماست. مقیاس ها از ۱ تا ۱۰ مرتب شده اند و در ارزیابی و درک شدت  بدنی وذهنی تمرینات در  یک مرحله تمرینی مشخص به شما کمک می کند.

ترجمه :elmevarzesh.com

منبع: fitsugar

تلگرام

به اشتراک بگذارید :
loading...
loading...

مطالب مشابه

۳۳۹ نظر

 1. هلن گفت:

  خب جناب فیروزه ئی پیشنهاد شما چیه؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   ببینید اساساً ورزش به تنهایی باعث افزایش وزن نمیشه، چیزی که در وزن بدن تأثیر داره تغذیه هست، منتها با فعالیت ورزشی خصوصاً تمرینات مقاومتی (بدنسازی) سعی بر این داریم تا عضلات رو بیشتر رشد بدیم تا هم وزن بالا بره و هم چگالی عضله، وزن که بدست هم میاد یه وزن خالص هست بدون چربی و …

 2. مجید گفت:

  چند دقیقه بعد از تمرین لازمه پدال بزنیم ؟ اصلا مفید هست بعد از تمرین هوازی انجام بدیم؟

  • کیوان فیروزه ئی گفت:

   سلام، شما وقتی تمرین هوازی انجام بدید دیگه لزومی نداره بخواید بازم پدال بزنید، یا برای گرم گردن استفاده کنید یا برنامه برای انجام داشته باشید، مثلاً هوازی و یا …

نظرتان را برای ما بنویسید. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم پاسخ خواهیم داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *